عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه بودجه سال آینده باید با اجرای گام جدید هدفمندی یارانه ارائه شود، گفت: بودجه عمرانی سال ۹۴ با توجه به تحقق درآمدها و مالیات خوش‌بینانه است.
حذف دو سوم خانوارها از دریافت یارانه
محمدعلی عبدالله‌زاده در مورد عملکرد دولت در بخش اعتبارات طرح‌های عمرانی سال جاری اظهار داشت: در حال حاضر اعداد و ارقام دقیقی از این بحث ندارم، اما گزارش‌های کلی نشان می‌دهد که دولت در سال جاری نسبت به سال ۹۲ عملکرد بسیار خوبی داشته است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اعتبار عمرانی ۴۶ هزار میلیاردی تومانی سال ۹۴ تصریح کرد: به نظر می‌رسد این رقم با توجه به وضعیت درآمدهای نفتی و مالیاتی خوش‌بینانه باشد، اما در صورتی که محقق شود بسیار تأثیر مثبت در بخش سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه‌ها در رونق این بخش خواهد داشت.

وی در مورد اجرای گام جدید هدفمندی یارانه ها در سال آینده، افزود: زمزمه هایی شنیده شده که گام جدید هدفمندی یارانه اجرا نخواهد شد و قطعاً این موضوع پاشنه آشیل دولت خواهد بود.

عبدالله‌زاده نماینده فروس در مجلس تأکید کرد: نظر مجلس اجرای گام بعدی هدفمندی یارانه‌ها در سال آینده است و بودجه ۹۴ بدون پیش‌بینی این برنامه قابل قبول نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: همچنین مجلس معتقد است حذف غیرنیازمندان از یارانه باید در دستورکار دولت قرار گیرد و پرداخت یارانه نقدی به یک سوم خانوارهای موجود (فقط نیازمندان) کاهش یابد.


ادامـــه ی مـطــلــب

نظرات ()

لینک ثابت - نوشته شده توسط پایگاه بسیج دانشجویی شهید آوینی در چهارشنبه 12 آذر 1393 ساعت 02:04 ب.ظ