مازیار بیژنی گفت: مخالفت با مبانی فكری و نژادپرستانه رژیم صهیونیستی، نقطه اشتراك بسیاری از كاریكاتوریست‌های مسلمان و غیرمسلمان جهان است و در سایت «هولوكارتون» به سیستم نژادپرستانه‌ این رژیم می‌پردازیم.

مازیار بیژنی كارتونیست در گفت‌وگو با فارس در خصوص راه‌اندازی سایت بین‌المللی «هولوكارتون» اظهار داشت: با توجه به اهمیت روشنگری مردم جهان درخصوص «مبانی‌ فكری و نژادپرستانه صهیونیسم» سایت بین‌المللی «هولوكارتون» را در عرصه كاریكاتور به زبان انگلیسی راه‌اندازی كردیم و به زودی زبان‌های دیگر، از جمله فرانسوی فعال می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینكه مخالفت با مبانی فكری و نژادپرستانه رژیم صهیونیستی، نقطه اشتراك بسیاری از كاریكاتوریست‌های مسلمان و غیرمسلمان جهان در نقاط مختلف از شرق آسیا تا آمریكای لاتین است، در این سایت به سیستم نژادپرستانه‌ این رژیم می‌پردازیم.

بیژنی خاطرنشان كرد: یكی دیگر از اهداف راه‌اندازی سایت ضدصهیونیستی «هولوكارتون» این است كه كاریكاتوریست‌های آزاداندیش دنیا بتوانند آثار خود را در این سایت به نمایش بگذارند. این كار روی بحث نژادپرستانه بودن رژیم صهیونیستی تأكید دارد و ارتباطی با دین یهود ندارد.

 

وی یادآور شد: در واقع بیشتر هدف‌مان این بوده كه مركز و پایگاهی برای كاریكاتوریست‌های دنیا كه می‌خواهند در فضایی آثارشان به نمایش در بیاید، راه‌اندازی كنیم. چون جمعی از كاریكاتوریست‌ها هستند كه به دلیل شرایط خفقان فضای رسانه‌ای، برای انتشار آثارشان تحت فشار هستند و گاهی به زندان می‌افتند.

بیژنی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های ضدصهیونیستی در عرصه كاریكاتور، گفت: بعد از جریان اهانت كاریكاتوریست دانماركی به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص)، برگزاری مسابقه بین‌المللی هولوكاست توسط خانه كاریكاتور یكی از برنامه‌ها بود كه با هدف اعلام مخالفت با مبانی فكری و نژادپرستانه صهیونیسم برگزار شد؛ ضمن اینكه این مسابقه از لحاظ بین‌المللی جریان‌ساز بود.

طراح سایت بین‌المللی «هولوكارتون» بیان داشت: در ادامه این فعالیت، موضوع هولوكاست را در مجموعه مكتوب طنز و كاریكاتور در روز قدس سال 87 رونمایی كردیم. این كار، موج خبری گسترده‌ای را دنبال داشت و خبرگزاری‌های دنیا و مطبوعات آمریكایی و صهیونیستی این موضوع را پوشش دادند. بعد از این اتفاق، سال 89 سایتی برای انتشار محتوای كتاب ضدصهیونیستی به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی، اسپانیولی و تركی استانبولی راه‌اندازی شد.

قابل ذكر است كه علاقه‌مندان برای بازدید از سایت بین‌المللی كارتون و كاریكاتور «هولوكارتون» می‌توانند به آدرس www.holocartoons.com به عنوان نخستین پایگاه بین المللی كاریكاتور ضد صهیونیستی مراجعه كنند.


ادامـــه ی مـطــلــب

نظرات ()

لینک ثابت - نوشته شده توسط پایگاه بسیج دانشجویی شهید آوینی در یکشنبه 9 آذر 1393 ساعت 11:17 ق.ظ