حجت الاسلام محمدیان نماینده در نشست فرزندان بصیر امام:
آنان که می گویند بی شناسنامه ها حرف نزنند،شناسنامه بسیج دانشجویی را برایشان شرح می دهیم /ریشه و شناسنامه بسیج امیرالمومنین است
حجت الاسلام محمدیان نماینده رهبری در دانشگاهها در نشست سه هزار نفری بسیج دانشجویی: برای پاسخ به آنان که می گویند بی شناسنامه ها حرف نزنند،شناسنامه بسیج دانشجویی را شرح میدهم. ریشه و شناسنامه بسیج،امیر المومنین است.
حجت الاسلام محمدیان نماینده در نشست فرزندان بصیر امام:
آنان که می گویند بی شناسنامه ها حرف نزنند،شناسنامه بسیج دانشجویی را برایشان شرح می دهیم /ریشه و شناسنامه بسیج امیرالمومنین است
حجت الاسلام محمدیان نماینده رهبری در دانشگاهها در نشست سه هزار نفری بسیج دانشجویی: برای پاسخ به آنان که می گویند بی شناسنامه ها حرف نزنند،شناسنامه بسیج دانشجویی را شرح میدهم. ریشه و شناسنامه بسیج،امیر المومنین است.
به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی؛حجت الاسلام محمدیان در روز دوم نشست سه هزار نفری مسئولین بسیج دانشگاه‌های سراسر کشور گفت: این حضور هم برای جبهه دوستان مسرت بخش است و هم برای کسانی که از بسیج خوششان نمی‌آید پیام قاطعی دارد، بسیج یک پدیده زودگذر مربوط به دوره‌ای خاص و شرایط ویژه نیست بسیج یک مکتب است که مبانی و اصول اندیشه‌ای دارد که ما از آن به تفکر بسیجی یاد می‌کنیم.
وی در ادامه افزود: این تفکر دارای چارچوب‌های عمیق و دقیق اجتماعی سیاسی و دانشگاهی است اصول زندگی است و سبک زندگی بسیجی‌‌‌ همان زندگی جهادی گفته می‌شود.
حجت الاسلام محمدیان در ادامه با اشاره به اینکه شناسنامه بسیج بسیار پرافتخار است اظهار داشت: شناسنامه بسیج شناسنامه پرافتخاری است که به شناسنامه‌های دیگران هم می‌تواند اصالت ببخشد بسیج بی‌ریشه و کم هویت نیست ریشه در تاریخ دارد و پر افتخارترین‌های تاریخ را ثبت کرده است. عقبه تاریخ بسیج برمی‌گردد به خط علویان که از زمان رسول خدا (ص) به پرچم داری امیر المومنین (ع) شروع شده و امروز بسیج در استمرار خط علویون است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه بیشترین هزینه را طرفداران و حاضران در این خط داده‌اند تصریح کرد: بیشترین خون در این راه داده شده گذشته و ریشه بسیجیان به شیعیان امام علی (ع) می‌رسد بسیج آینده روشنی هم دارد که معتقدیم روشن‌ترین خط از آن این افق است که در ‌‌‌نهایت به دست حضرت ولیعصر (عج) پرچم آن خواهد رسید.
رئیس نهاد رهبری دانشگاه‌ها در ادامه با بیان اینکه تفکر بسیجی هویت آن را تعیین می‌کند گفت: برتری با پرچم اسلام است و بسیجیان کسانی هستند که خود را وقف این برتری می‌کنند تا اثبات کنند کلمة الله را این کلمة الله است که حرف اول و آخر را می‌زند، خط خداست که بر این عالم حکومت می‌کند.
وی در ادامه افزود: تفکر بسیجی در یک جمله نورانی کل یوم عاشورا کل عرض کربلاست هر جا دو بسیجی حضور داشته باشد آنجا خیمه اباعبدالله است بسیجی اهل بصیرت و استقامت بودن است این پرچم مخصوص کسانی است که از بصیرت کافی برخوردار باشند و از هیچ سرزنش، جوسازی، تهمت و انگی هراس ندارند و میدان را خالی نمی‌کنند. امروز در کشور ما بسیجی شاداب‌ترین نوع حضور را دارد بسیجی یعنی زندگی جهادی و وقف کردن خود برای دین خدا کسی که به دعوت خدا لبیک گفته و جزو یاران و انصار خداوند قرار گرفته است زندگی جهادی تشکیلاتی همراه بودن و ساختن مومنان برای هدف اعلا است اینکه در مقابل همه تهدید‌ها ایستادگی کنیم.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه با اشاره به انتظار ویژه از بسیجی گفت: در میان انتظارات امام خمینی و مقام معظم رهبری از بسیجی یک انتظار ویژه است و آن پیشرو و پیش گام بودن است. بسیج دانشگاه مهم‌ترین امتیازش پیش رو بودن است پیش رو بودن در تشخیص فرصت‌ها تهدید‌ها قوت‌ها و ضعف‌ها. در تشخیص درست مسئولیت‌ها پیش رو است و به میدان عمل ورود پیدا می‌کند و راهبردهای بهتر و موثر‌تر را درمی یابد. او در استقامت ورزیدن و ایستادگی نمودن نیز پیش رو است.
حجت الاسلام محمدی با اشاره به این انتظار و چگونگی شکل گرفتن آن تصریح کرد: امام خمینی نیز این گونه بود اگر بسیجی خود را فرزند روح الله می‌داند که یقین می‌دانم که او به چنین فرزندانی می‌بالد. امام همیشه در نظر و عمل پیش رو بود افراد شاخص بسیج همه‌شان پیش رو بودند اهداف بسیج اقتضا می‌کند که بسیجی همیشه در خط اول قرار بگیرد که البته خطرش بسیار زیاد است این خط امکانات کمتری دارد اما افتخار آن می‌ارزد.
وی در ادامه تاکید کرد: در بسیج، نقطه حساس تنگه احد انقلاب اسلامی قرار گرفته است که آن به علت‌‌ همان پیش رو بودنش است.
وی در ادامه با اشاره به ماجرای تنگه احد افزود: حساسترین موضع دفاع از جامعه اسلامی آنجایی است که بسیجیان حضور دارند و نگه داشتن این تنگه به قدری مهم است که اگر دیگران غنائم آن را ببرند بسیجیان آن را ترک نکرده و آن را حفظ می‌کنند. امروز بسیج رصد می‌کند و عملیات انجام می‌دهد.
حجت الاسلام محمدیان با بیان اینکه پیش رو و پیشگام بودن الزاماتی دارد اظهار داشت: لازمه پیش رو بودن درک عمیق از دین و مبانی اسلامی است بسیجی پیش رو کسی است که آگاهی بسیار بالایی از معارف اسلامی دارد او حقایق دین را درک کرده و خود یک عبد صالح خداست یکی دیگر از لوازم پیش بودن درک عمیق از وضعیت جهان است بسیجی چشمان تیزبینی دارد فضای حاکم به جهان و منطقه را تحلیل می‌کند و درک کاملی از آن دارد تشخیص درست اولویت‌ها یکی دیگر از لوازم پیش رو بودن است بسیجی هیچ‌گاه خود را مشغول فرعیات و مسائل حاشیه‌ای نمی‌کند.
وی در ادامه تاکید کرد: پیش رو بودن یعنی شناخت دقیق از نقاط قوت و ضعف خود و همچنین نقاط قوت و ضعف دشمن که لازمه‌اش شجاعت جسارت در بیان نظرات است و ایستادگی کردن به مواضع حق.
رئیس نهاد رهبری در دانشگاه در ادامه سخنان خود با بیان اینکه بسیجیان فرزندان صالح و خلف حضرت روح الله خمینی هستند گفت: شما می‌دانید که امام در تبیین دیدگاه خود چه قدر صریح و شفاف عمل می‌کرد؟! سخنانی از ایشان وجود دارد که حتی آنهایی که مدعی پیروی هستند جرات مطرح کردنش را ندارند. اگر از امام سوال می‌شد که منظور از اعتدال چیست می‌گفتند اعتدال به معنی لبخند زدن به دشمن نیست اعتدال به شکل منطقی با استدلال قوی و در مقابل دشمن ایستادگی کردن است.
حجت الاسلام محمدیان با اشاره به نگاه امام نسبت به برخورد با آمریکا تصریح کرد: امام خمینی می‌گوید «چه شیرینی بهتر از این است که ملت ایران مانند صاعقه بر سر آمریکا فرود آمده است» امام این را شیرینی می‌داند یک عده می‌گویند باید از آمریکا عذرخواهی کنیم که چرا از دیوار سفارت آن‌ها بالا رفتیم تفاوت را می‌بینید.
وی تاکید کرد: امام خمینی می‌گویند ما اعلام می‌کنیم که جمهوری اسلامی ایران برای همیشه حامی و پناهگاه مسلمانان آزاده جهان است و کشور ایران به عنوان دژ نظامی نیاز سربازان اسلام را تامین می‌کند.
محمدیان اظهار داشت: امروز در حدود بین صد روزنامه قریب به ۸۰ تای آن‌ها یک خط در مورد یمن نمی‌نویسند گویا بغض آن‌ها را گرفته که چرا یمن امام خمینی می‌گوید که مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست انقلاب ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچم داری حضرت ولیعصر است باید تمام ملت‌ها و ابرقدرت‌ها بدانند که ما تا آخرین نفر و تا آخرین قطره برای اعلام کلمة الله ایستاده‌ایم و برخلاف میل تمامی آنان حکومت نه شرقی و نه غربی را در اکثر کشورهای جهان پایه ریزی خواهیم کرد.
وی در ادامه بیان داشت: برخی‌ها فکر می‌کنند که ما تنگ نظر هستیم مثلا چشم دیدن چند قدم زدن وزیر خارجه با کری را نداریم، اصلا بروند و بدوند، اما مسئله این است که بوی رفاقت به مشام می‌رسد و این ملت را حساس می‌کند. احساس خوبی به ملت ما دست نمی‌دهد.
وی تاکید کرد: ما مخالف مذاکره نیستیم هر چه قدر می‌خواهید مذاکره کنید با مذاکره باید عزت مردم تامین و پاسداری شود هیچ کس با مذاکره مخالف نیست اما گاهی از این کلمه سوءاستفاده‌هایی می‌شود و مسئله مذاکره امام حسین(ع) مطرح می‌شود اما امام حسین(ع) خود عمر سعد را به مذاکره دعوت کرد در مذاکره امام حسین(ع) عمر سعد امتیازاتی از جانب ایشان به وی پیشنهاد داده شد تا از جبهه یزید جدا و به جبهه حق بپیوندد مراقب باشید تا از کلمات سوءاستفاده نشود.
رئیس نهاد رهبری در دانشگاه در ادامه سخنان خود گفت: ما باید برای پیشبرد اهداف مردم ایران برنامه ریزی کنیم و در ارتباط با مردم جهان در رسیدگی به امورشان گرسنگان و محرومان اقدام نماییم.
محمدیان ادامه داد: در شرایطی که نشریه فرانسوی به مقدسات ما توهین می کند وزیر خارجه ما به فرانسه می رود و با مسئولان این کشور دیدار می کند بدون آنکه محکومیتی در این اقدام انجام دهد، مبادا آنها ذره‌ای از ما ناراحت شوند.
وی با اشاره به سخنان امام خمینی گفت: امام فرمودند من به تمام دنیا با قاطعیت اعلام می‌کنم که اگر جهان خواهان بخواهند در مقابل ما بایستند ما نیز در مقابل آن‌ها خواهیم ایستاد و تا نابودی آن‌ها از پای نخواهیم نشست» یا همه آزاد می‌شویم یا به آزادی بزرگ‌تر که‌‌ همان شهادت است می‌رسیم و‌‌ همان گونه که در جنگ مظلومانه‌تر از انقلاب جنگیدیم اما به یاری خدا پیروز شدیم به وظیفه خویش عمل خواهیم کرد تا دست یکدیگر در جهان اسلام را به شادی می‌فشاریم یا همه به حیات ابدی و از مرگ شهادت طلبانه ایستادگی می‌کنیم ولی در هر حال پیروزی با ماست.
محمدیان در ادامه با اشاره به اینکه از بسیجی بودن و ترویج تفکر بسیجی در دانشگاه احساس افتخار کنید افزود: ببینید اندیشمندان شما چه می‌گویند و آن را در مقابل سخنان امام قرار دهید. باید پرچم بسیج در بالا‌ترین نقطه دانشگاه به اهتزاز درآید در چند قرن اخیر رهبری با این صلابت شجاعت و صراحت نبوده است و افتخار می‌کنیم که فرزند روح الله هستیم.
وی تصریح کرد: بله ممکن است کسی از امام و بسیجی خوشش نیاید حتی برخی هم گفتند که در زمان امام هم به دنبال این بودیم که مشکل ما با آمریکا حل شود و به امام نامه نوشتیم که خودتان مشکل را با آمریکا حل کنید اما امام نپذیرفت او آمریکا را شیطان بزرگ می‌دانست.
محمدیان در ادامه سخنان خود خطاب به بسیجیان گفت: در دانشگاه‌ها بار سنگین تبیین راه امام و خط رهبری بر دوش شماست با بیان و رفتار خودتان این سنگر را حفظ کنید شهدا در این راه زحمت زیادی کشیدند افق انقلاب اسلامی بسیار امیدبخش است موج‌ها می‌آیند و می‌روند مراقب باشید موج‌ها شما را غافل نکنند. اصل جریان اصل انقلاب اسلامی است که چون سیل در حال حرکت است انقلاب اسلامی در حال پیش روی است امروز پس از ۳۶ سال در میان رقبایش بسیار موقعیتش قوی‌تر است ما به آن جریان اصلی تعلق خاطر داریم.
رئیس نهاد رهبری در دانشگاه با بیان این بسیج امروز در دانشگاه پرچم روح الله را در دست دارد بیان داشت: دانشجویان و اساتیدی هستند که تفکر شما را قبول ندارند اما در دلشان به حقیقت و صلابت راه شما احسنت می‌گویند ما هم به عنوان نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه وظایف خود را در مقابل بسیجیان پر انگیزه، قرص و محکم و باصلابت انجام خواهیم داد و در بلند بودن پرچم بسیج در دانشگاه تلاش می‌کنیم.


ادامـــه ی مـطــلــب

نظرات ()

لینک ثابت - نوشته شده توسط پایگاه بسیج دانشجویی شهید آوینی در پنجشنبه 30 بهمن 1393 ساعت 08:49 ق.ظ