عضو سابق سیا:
آمریکا دیگر نمی‌تواند به کشورهای جهان درس اخلاق بدهد

عضو سابق آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا با اشاره به گزارش منتشر شده در مورد اقدامات غیرانسانی سیا، گفت واشنگتن دیگر نمی‌تواند خود را در جایگاه برتر قرار داده و به جهان درس اخلاق بدهد.

خبرگزاری فارس: آمریکا دیگر نمی‌تواند به کشورهای جهان درس اخلاق بدهد
انتشار گزارش خلاصه و سانسور شده سنای آمریکا در مورد برخی اقدامات آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) علیه مظنونین به ارتباط با گروه‌های تروریستی، واکنش‌های متعددی را به همراه داشته است.

در تازه‌ترین اظهارنظر، «لری جانسون» تحلیلگر سابق سازمان سیا به این گزارش واکنش نشان داده و گفته است آمریکا دیگر نمی‌تواند خود را در موضع برتر اخلاقی قرار داده و به جهان درس بدهد.

آقای جانسون که با پایگاه خبری «اسپوتنیک» مصاحبه می‌کرد، گفت: «ایالات متحده مخالفت با شکنجه را مایه مباهات خود معرفی کرده و در جایگاه برتر قرار می‌گرفت که بتواند به دیگر کشورها درس دهد.»

این کارمند سابق وزارت خارجه آمریکا در امور ضدتروریسم با بیان اینکه واشنگتن با شکنجه مظنونین، سابقه‌ای نامبارک بر جای گذاشته که دیگر کشورها می‌توانند به آن استناد کنند، افزود: «خوب، آن‌ها دیگر از این نعمت بهره‌مند نیستند.»

کمیته اطلاعات سنای آمریکا هفته گذشته پس از مدت‌ها گزارشی در رابطه با روش‌های اعتراف‌گیری با توسط به شکنجه در سازمان سیا منتشر کرد. انتشار این گزارش هرچند خلاصه و سانسور شده، جنجال زیادی به راه انداخته و موجب شده تا انتقادات زیادی در دولت سابق آمریکا مطرح شود.


ادامـــه ی مـطــلــب

نظرات ()

لینک ثابت - نوشته شده توسط پایگاه بسیج دانشجویی شهید آوینی در جمعه 21 آذر 1393 ساعت 01:42 ب.ظ